Głębokie fundamentowanie i stabilizacja gruntu

Realizując inwestycję, nie zawsze istnieje możliwość bezpośredniego posadowienia budowli np. na ławach czy płycie. W przypadku, gdy na danym terenie znajdują się warstwy gruntów o małej nośności, konieczne jest zastosowanie metody fundamentowania pośredniego (palowania) lub innej techniki stabilizacji gruntu. Fundamentowanie pośrednie polega na przeniesieniu obciążenia od budowli na zalegające poniżej warstwy gruntu nośnego za pomocą pali.

Pale dzieli się na kilka rodzajów w zależności od:

  • sposobu ingerencji w rodzimy grunt (z wydobyciem urobku, przemieszczeniowe),
  • sposobu formowania (prefabrykowane, formowane w gruncie),
  • technologii wykonania (wiercone, wibrowane, wbijane),
  • materiału (betonowe, stalowe, drewniane).

Jak wybrać odpowiednią metodę palowania?

Nasz zespół proponuje Państwu gotowe rozwiązania i kompleksowy projekt stabilizacji podłoża. Odpowiednia metoda palowania dobierana jest na podstawie danych uzyskanych w trakcie przeprowadzania szczegółowych badań gruntu, analizy najbliższej okolicy terenu budowy i informacji na temat specyfiki wznoszonej konstrukcji. Tworząc projekt, bierzemy pod uwagę wszystkie elementy mogące wpłynąć na nośność obiektu, a tym samym bezpieczeństwo jego użytkowników. Nasz zespół współtworzą specjaliści z zakresu projektowania geotechnicznego z wieloletnim doświadczeniem w zawodzie.

Palowanie fundamentów

Nasza działalność nie kończy się jednak wyłącznie na sporządzeniu planów posadowienia fundamentu. Zajmujemy się również profesjonalnym wykonawstwem projektu. Mamy wieloletnie doświadczenie w branży, a co więcej wiedzę i umiejętności, które umożliwiają nam podjęcie się nawet najbardziej wymagających wyzwań. Dysponujemy profesjonalnym sprzętem, dzięki któremu jesteśmy w stanie zrealizować projekty uwzględniające różne typy pali i najnowocześniejsze technologie palowania fundamentów.

Nasza działalność nie ogranicza się wyłącznie do Polski – wciąż poszerzamy jej zasięg, realizując zlecenia również poza granicami naszego kraju. Zapraszamy do współpracy! Zapewniamy rzetelną i terminową realizację powierzonych nam zleceń. Oferujemy nie tylko palowanie gruntu, ale także innego rodzaju usługi, z którymi mogą się Państwo zapoznać na naszej stronie.

Głębokie fundamentowanie

Pale z wydobywaniem urobku wiercone betonowe: tradycyjne, CFA

Pale tradycyjne najczęściej wykorzystuje się w przypadku występowania w gruncie warstw spoistych, które zapewniają utrzymanie pobocznicy otworu na czas wykonywania pala. Pale CFA należą do najpopularniejszych rozwiązań stosowanych w posadowieniach.

Pale przemieszczeniowe formowane w gruncie betonowe: FDP, VIBRO

Wykonanie pali przemieszczeniowych FDP polega na bezudarowym formowaniu pali przy zastosowaniu świdra z głowicą rozpychającą grunt podczas wiercenia. Pale VIBRO również należą do kategorii pali przemieszczeniowych. 

Pale przemieszczeniowe prefabrykowane: stalowe, drewniane

Pale przemieszczeniowe prefabrykowane wykonywane są poprzez pogrążenie gotowych, dostarczonych na budowę prefabrykatów (betonowych, stalowych, drewnianych). Pogrążenie prefabrykatów odbywa się w technologii wibracyjnej lub udarowej (przy pomocy kafara).

Wzmacnianie gruntu kolumnami betonowymi

Kolumny betonowe należą do jednej z metod wykonywania wzmacniania wgłębnego. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość wzmocnienia gruntu bez występowania drgań. W przeciwieństwie do innych metod wzmacniania gruntu można je wykonywać nawet jeśli w gruncie znajdują się warstwy organiczne.