Mikropale

W ramach naszej działalności wykonujemy różnego typu projekty – pracujemy zarówno przy dużych inwestycjach takich jak obszerne hale, drogi czy mosty, jak i przy mniejszych budowach np. domach jednorodzinnych. Przy każdej z inwestycji niezbędne jest zastosowanie odpowiedniego fundamentowania, ale nie w przypadku wszystkich sprawdzą się duże pale fundamentowe. Przy budowie konstrukcji generujących niskie obciążenia często stosuje się mikropale, których średnica nie przekracza ok. 300 mm. Nie jest to jednak ich jedyne zastosowanie. Mogą one stanowić także podporę słupów energetycznych, masztów, a także osuwisk i skarp. Wykorzystuje się je również jako oparcie dla już istniejących budynków. Odpowiednio wykonane mikropale cechują się dużą sztywnością i nośnością w stosunku do swojej niewielkiej średnicy. Stosujemy różne metody umieszczania ich w gruncie dostosowane do konkretnych warunków terenowych.

Metody wykonania mikropali

Istnieje wiele różnych metod wykonania mikropali dobieranych w zależności od ich zastosowania czy warunków terenowych. Jedną z nich jest ich wiercenie – w osłonie rurowej lub bez niej – świdrem ślimakowym. Są to techniki wykonania pali na miejscu, bez zastosowania elementów prefabrykowanych. Ich niewątpliwą zaletą jest eliminacja drgań i hałasu, które powstają np. w przypadku wbijania mikropali. Inne metody ich montażu to m.in. wciskanie, wkręcanie i wwibrowywanie.

Mamy wieloletnie doświadczenie w pracy przy tworzeniu różnego rodzaju inwestycji w zróżnicowanych warunkach terenowych. Zaproponujemy Państwu rozwiązanie idealnie dopasowane do specyfiki danego projektu. Zapraszamy do współpracy!